Amphenol Industrial AIT2-24-28PC
AIT2-24-28PC picture photo
Mfg. Part Number
AIT2-24-28PC
Brief Description
ER 24C 24#16 PIN RECP
Datasheet Download
AIT2-24-28PC.pdf
Availability of AIT2-24-28PC
QUANTITY
AIT2-24-28PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT2-24-28PC
Internal Part NumberEIS-AIT2-24-28PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT2-24-28PC
Related LinksAIT2-2, AIT2-24-28PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT2-24-28PC Details Description
Related parts for AIT2-24-28PC
RES SMD 4.99K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
FILTER TUBULAR 16A W/FASTON TERM datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1738FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 560 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.22M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A RSMAM datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.4A 78.7 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 240A H-PSOF8 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8DFN datasheet.pdf