Amphenol Industrial AIT6CGE16PSA-14S-7PYC
AIT6CGE16PSA-14S-7PYC picture photo
Mfg. Part Number
AIT6CGE16PSA-14S-7PYC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 3C 3#16S PIN PLUG
Datasheet Download
AIT6CGE16PSA-14S-7PYC.pdf
Availability of AIT6CGE16PSA-14S-7PYC
QUANTITY
AIT6CGE16PSA-14S-7PYC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6CGE16PSA-14S-7PYC
Internal Part NumberEIS-AIT6CGE16PSA-14S-7PYC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6CGE16PSA-14S-7PYC
Related LinksAIT6CGE16P, AIT6CGE16PSA-14S-7PYC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6CGE16PSA-14S-7PYC Details Description
Related parts for AIT6CGE16PSA-14S-7PYC
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.52K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf