Amphenol Industrial AIT6CGMSS1-28-15PS
AIT6CGMSS1-28-15PS picture photo
Mfg. Part Number
AIT6CGMSS1-28-15PS
Brief Description
ER 35C 35#16 PIN PLUG
Datasheet Download
AIT6CGMSS1-28-15PS.pdf
Availability of AIT6CGMSS1-28-15PS
QUANTITY
AIT6CGMSS1-28-15PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6CGMSS1-28-15PS
Internal Part NumberEIS-AIT6CGMSS1-28-15PS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6CGMSS1-28-15PS
Related LinksAIT6CGMSS, AIT6CGMSS1-28-15PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6CGMSS1-28-15PS Details Description
Related parts for AIT6CGMSS1-28-15PS
CONN SPADE SEALABLE #8 14-16AWG datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A TO220FP datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 100V 4A RS-4L datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.156 MULTI 100' datasheet.pdf
CONN TERM BLK W/SPRING CAGE T/H datasheet.pdf
RES 6.73K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf