Amphenol Industrial AIT6E14S-7PS
AIT6E14S-7PS picture photo
Mfg. Part Number
AIT6E14S-7PS
Brief Description
ER 3C 3#16S PIN PLUG
Datasheet Download
AIT6E14S-7PS.pdf
Availability of AIT6E14S-7PS
QUANTITY
AIT6E14S-7PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6E14S-7PS
Internal Part NumberEIS-AIT6E14S-7PS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6E14S-7PS
Related LinksAIT6E1, AIT6E14S-7PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6E14S-7PS Details Description
Related parts for AIT6E14S-7PS
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 13-17AWG TIN datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 470OHM 135DEG0603 datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 65MHZ 48LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
NTC 47000 OHMS 5% 1206 datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 5 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
AVT3(FS-T) SNAP ACTON SWITCH datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U RDL datasheet.pdf
OSC TCXO 16.384MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf