Amphenol Industrial AIT6E20-18SC
AIT6E20-18SC picture photo
Mfg. Part Number
AIT6E20-18SC
Brief Description
ER 9C 6#16 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
AIT6E20-18SC.pdf
Availability of AIT6E20-18SC
QUANTITY
AIT6E20-18SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6E20-18SC
Internal Part NumberEIS-AIT6E20-18SC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6E20-18SC
Related LinksAIT6E2, AIT6E20-18SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6E20-18SC Details Description
Related parts for AIT6E20-18SC
FUSE BRD MNT 15A 65VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP 16BIT LV 54FBGA datasheet.pdf
IC ANALOG TV/VCR TUNER 32-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR THINPOT 20K OHM 400MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
33-8-W datasheet.pdf
PLUG SEALING SZ 21 datasheet.pdf
TV 18C 14#22D 4#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
33UF 25V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf