Amphenol Industrial AIT6E24-19SS
AIT6E24-19SS picture photo
Mfg. Part Number
AIT6E24-19SS
Brief Description
ER 12C 12#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIT6E24-19SS.pdf
Availability of AIT6E24-19SS
QUANTITY
AIT6E24-19SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6E24-19SS
Internal Part NumberEIS-AIT6E24-19SS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6E24-19SS
Related LinksAIT6E2, AIT6E24-19SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6E24-19SS Details Description
Related parts for AIT6E24-19SS
I/O MOUNTING BOARD G5 24POS datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 15A datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC TCXO 30.72MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf