Amphenol Industrial AIT6F20-29PS
AIT6F20-29PS picture photo
Mfg. Part Number
AIT6F20-29PS
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 17C 17#16 PIN PLUG
Datasheet Download
AIT6F20-29PS.pdf
Availability of AIT6F20-29PS
QUANTITY
AIT6F20-29PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6F20-29PS
Internal Part NumberEIS-AIT6F20-29PS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6F20-29PS
Related LinksAIT6F2, AIT6F20-29PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6F20-29PS Details Description
Related parts for AIT6F20-29PS
CAP TANT 2.2UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
ADAPTER 208-PQFP ISPGDX 160 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 58A SMAM datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20KB FLASH 8SOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 1A 24V datasheet.pdf
HOOK-UP CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf