Amphenol Industrial AIT6FC20-19PC
AIT6FC20-19PC picture photo
Mfg. Part Number
AIT6FC20-19PC
Brief Description
ER 3C 3#8 PIN PLUG
Datasheet Download
AIT6FC20-19PC.pdf
Availability of AIT6FC20-19PC
QUANTITY
AIT6FC20-19PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6FC20-19PC
Internal Part NumberEIS-AIT6FC20-19PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6FC20-19PC
Related LinksAIT6FC, AIT6FC20-19PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6FC20-19PC Details Description
Related parts for AIT6FC20-19PC
IC REDRIVER 1CH 2GBPS 8VSSOP datasheet.pdf
CONN PIN 2POS HOUSING 2.5MM datasheet.pdf
LED PRISM 3MM SQ ORANGE SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2A 43 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
MINI SERIAL ATTCH SCSI CONN INT datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.326582MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf