Amphenol Industrial AIT6FC20-19PC
AIT6FC20-19PC picture photo
Mfg. Part Number
AIT6FC20-19PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 3C 3#8 PIN PLUG
Datasheet Download
AIT6FC20-19PC.pdf
Availability of AIT6FC20-19PC
QUANTITY
AIT6FC20-19PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6FC20-19PC
Internal Part NumberEIS-AIT6FC20-19PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6FC20-19PC
Related LinksAIT6FC, AIT6FC20-19PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6FC20-19PC Details Description
Related parts for AIT6FC20-19PC
SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
POWER STRIP 14OUT 15'CORD 24" datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 20ppm 18pF 35 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
ENCODER OPT 1/2"B 16POS 4"CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
381 TB SOC 2-ROWS WF VER datasheet.pdf
22000UF 200V 76X220MM 85C 10000H datasheet.pdf