Amphenol Industrial AIT6U10SL-4SC
AIT6U10SL-4SC picture photo
Mfg. Part Number
AIT6U10SL-4SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 2C 2#16S SKT PLUG
Datasheet Download
AIT6U10SL-4SC.pdf
Availability of AIT6U10SL-4SC
QUANTITY
AIT6U10SL-4SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6U10SL-4SC
Internal Part NumberEIS-AIT6U10SL-4SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6U10SL-4SC
Related LinksAIT6U1, AIT6U10SL-4SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6U10SL-4SC Details Description
Related parts for AIT6U10SL-4SC
RES SMD 174K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 54POS STR datasheet.pdf
PAN-CLAMP HVY DUTY FIXED 1 1/8" datasheet.pdf
IC 16BIT TXRX 3-ST 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ZACK STRIP FLAT PRINTED VERT datasheet.pdf
MOSFET N CH 250V 9.3A IPAK datasheet.pdf
2 NPT FLOATSWITCH SS datasheet.pdf
VARISTOR 19.8V 2KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf