Amphenol Industrial AIT6U20-27PS-472
AIT6U20-27PS-472 picture photo
Mfg. Part Number
AIT6U20-27PS-472
Brief Description
ER 14C 14#16 PIN PLUG
Datasheet Download
AIT6U20-27PS-472.pdf
Availability of AIT6U20-27PS-472
QUANTITY
AIT6U20-27PS-472 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6U20-27PS-472
Internal Part NumberEIS-AIT6U20-27PS-472
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6U20-27PS-472
Related LinksAIT6U20-, AIT6U20-27PS-472 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6U20-27PS-472 Details Description
Related parts for AIT6U20-27PS-472
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS M SERIES datasheet.pdf
RES 270 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CLEAN & FINISH ROLL 9"X30' T datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 20W DIN datasheet.pdf