Amphenol Industrial AIT6U24-10SS
AIT6U24-10SS picture photo
Mfg. Part Number
AIT6U24-10SS
Brief Description
ER 7C 7#8 SKT PLUG
Datasheet Download
AIT6U24-10SS.pdf
Availability of AIT6U24-10SS
QUANTITY
AIT6U24-10SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6U24-10SS
Internal Part NumberEIS-AIT6U24-10SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6U24-10SS
Related LinksAIT6U2, AIT6U24-10SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6U24-10SS Details Description
Related parts for AIT6U24-10SS
REGULATOR 3.3V 1A HSMD HZ HT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 56A DPAK datasheet.pdf
CONN JACKSCREW RECEPT 34 POS datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OTP OCP HV 8SMD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 44POS .050" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
ANT 2.4GHZ WHIP +9DBI GAIN SMA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A SOT223 datasheet.pdf