Amphenol Industrial AIT6USB4-20-7PS
AIT6USB4-20-7PS picture photo
Mfg. Part Number
AIT6USB4-20-7PS
Brief Description
ER 8C 8#16 PIN PLUG
Datasheet Download
AIT6USB4-20-7PS.pdf
Availability of AIT6USB4-20-7PS
QUANTITY
AIT6USB4-20-7PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6USB4-20-7PS
Internal Part NumberEIS-AIT6USB4-20-7PS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6USB4-20-7PS
Related LinksAIT6USB, AIT6USB4-20-7PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6USB4-20-7PS Details Description
Related parts for AIT6USB4-20-7PS
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SC75 datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 145VWM 234VC AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC DO204AC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 20V 4USOP datasheet.pdf
PLSTCM18,BGS,0.2M,AX,PNP,PW datasheet.pdf
FIXED IND 33MH 160MA 25.7 OHM TH datasheet.pdf