Amphenol Industrial AIT8CG28-15SS
AIT8CG28-15SS picture photo
Mfg. Part Number
AIT8CG28-15SS
Brief Description
ER 35C 35#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIT8CG28-15SS.pdf
Availability of AIT8CG28-15SS
QUANTITY
AIT8CG28-15SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT8CG28-15SS
Internal Part NumberEIS-AIT8CG28-15SS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT8CG28-15SS
Related LinksAIT8CG, AIT8CG28-15SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT8CG28-15SS Details Description
Related parts for AIT8CG28-15SS
RES SMD 56K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 3% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC10S/AE10G/CCE10S datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 120mA Signage 16-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT CBL MNT 2POS W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 1W 0.01% RADIAL datasheet.pdf