Abracon Corporation AIUR-09-220M
AIUR-09-220M picture photo
Mfg. Part Number
AIUR-09-220M
Brief Description
FIXED IND 22UH 2.4A 92 MOHM TH
Datasheet Download
AIUR-09-220M.pdf
Availability of AIUR-09-220M
QUANTITY
AIUR-09-220M Order Process
Ship out your order
Specifications of AIUR-09-220M
Internal Part NumberEIS-AIUR-09-220M
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating2.4A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)92 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIUR-09-220M
Related LinksAIUR-0, AIUR-09-220M Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AIUR-09-220M Details Description
Related parts for AIUR-09-220M
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC MUX DECODER SNGL 1OF2 SC70-6 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 25V SCREW datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP B19, AFS S4 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 300VAC RADIAL datasheet.pdf