Abracon Corporation AIUR-09-821K
AIUR-09-821K picture photo
Mfg. Part Number
AIUR-09-821K
Brief Description
FIXED IND 820UH 430MA 2.8 OHM TH
Datasheet Download
AIUR-09-821K.pdf
Availability of AIUR-09-821K
QUANTITY
AIUR-09-821K Order Process
Ship out your order
Specifications of AIUR-09-821K
Internal Part NumberEIS-AIUR-09-821K
Material - CoreFerrite
Inductance820µH
Tolerance±10%
Current Rating430mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.8 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIUR-09-821K
Related LinksAIUR-0, AIUR-09-821K Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AIUR-09-821K Details Description
Related parts for AIUR-09-821K
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SSR GN IP20 10A/240VAC LVAC IN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 649 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
MCU 32KB FLASH 10BIT ADC 32QFN datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf