ASSMANN WSW Components AK-SATA-SP-100
AK-SATA-SP-100 picture photo
Mfg. Part Number
AK-SATA-SP-100
Manufacturer
Product Category
Between Series Adapter Cables
Brief Description
CABLE SERIAL ATA W/4POS PWR 1M
Datasheet Download
AK-SATA-SP-100.pdf
Availability of AK-SATA-SP-100
QUANTITY
AK-SATA-SP-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AK-SATA-SP-100
Internal Part NumberEIS-AK-SATA-SP-100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyBetween Series Adapter Cables
SeriesAK-SATA
Connector TypeSATA 07 pos Female to Female; SATA 15 pos Female to Rectangular 04 pos Plug
Length3.28' (1.00m)
Cable TypeFlat, Individual
ColorMultiple
ShieldingShielded
UsageInternal, Power Cable
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AK-SATA-SP-100
Related LinksAK-SATA, AK-SATA-SP-100 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AK-SATA-SP-100 Details Description
Related parts for AK-SATA-SP-100
JUMPER-H1505TR/A3049L/X 5" datasheet.pdf
CONN JACK MONO 3.5MM HORIZON datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 20SSOP datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 80MA SC70-5 datasheet.pdf
IC DIGITAL POT 10K SERIAL 8-SOIC datasheet.pdf
RES 51 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 5MHZ UTMLF datasheet.pdf