| Internal Part Number | EIS-AK60C-048L-050F20 | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Voltage - Input (Min) | 36V | |
| Voltage - Input (Max) | 75V | |
| Voltage - Output 1 | 5V | |
| Voltage - Output 2 | - | |
| Voltage - Output 3 | - | |
| Current - Output (Max) | 20A | |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 100W | |
| Voltage - Isolation | - | |
| Features | - | |
| Size / Dimension | - | |
| Operating Temperature | - | |
| Efficiency | - | |
| Power (Watts) - Max | 100W | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | AK60C-048L-050F20 | |
 | 104348-1 | CONN HEADER 3POS R/A GOLD | datasheet.pdf | |