ASSMANN WSW Components AKSO-200-Z-RED-R
AKSO-200-Z-RED-R picture photo
Mfg. Part Number
AKSO-200-Z-RED-R
Manufacturer
Product Category
Shunts, Jumpers
Brief Description
CONN SHUNT 2MM TIN/RED
Datasheet Download
AKSO-200-Z-RED-R.pdf
Availability of AKSO-200-Z-RED-R
QUANTITY
AKSO-200-Z-RED-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AKSO-200-Z-RED-R
Internal Part NumberEIS-AKSO-200-Z-RED-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyShunts, Jumpers
Series-
PackagingBulk
TypeOpen Top
GenderFemale Sockets
Number of Positions or Pins (Grid)2 (1 x 2)
Pitch0.079" (2.00mm)
Height0.136" (3.46mm)
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorRed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKSO-200-Z-RED-R
Related LinksAKSO-200, AKSO-200-Z-RED-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AKSO-200-Z-RED-R Details Description
Related parts for AKSO-200-Z-RED-R
CONN HEADER .100 DUAL STR 54POS datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN +/-12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
HUMAN INTERFACE KIT datasheet.pdf
VARISTOR 212V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf