Panasonic Industrial Automation Sales AKT4B1121051
AKT4B1121051 picture photo
Mfg. Part Number
AKT4B1121051
Datasheet Download
AKT4B1121051.pdf
Availability of AKT4B1121051
QUANTITY
AKT4B1121051 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT4B1121051
Internal Part NumberEIS-AKT4B1121051
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay, Voltage (External SSR)
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Panel Cutout DimensionsSquare - 45.00mm x 45.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
FeaturesHeater Fault Detection
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT4B1121051
Related LinksAKT4B1, AKT4B1121051 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT4B1121051 Details Description
Related parts for AKT4B1121051
SCR MED POWER 1200V 22A TO-48 datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 100K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 34POS GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 12W datasheet.pdf
HDM EMPO055F080F LM datasheet.pdf
3300UF 10V 12,5X25MM 105C 3000H datasheet.pdf