Panasonic Industrial Automation Sales AKT4B2121041
AKT4B2121041 picture photo
Mfg. Part Number
AKT4B2121041
Datasheet Download
AKT4B2121041.pdf
Availability of AKT4B2121041
QUANTITY
AKT4B2121041 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT4B2121041
Internal Part NumberEIS-AKT4B2121041
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay, Voltage (External SSR)
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Voltage - Supply24VAC/DC
Panel Cutout DimensionsSquare - 45.00mm x 45.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
FeaturesHeater Fault Detection
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT4B2121041
Related LinksAKT4B2, AKT4B2121041 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT4B2121041 Details Description
Related parts for AKT4B2121041
FILTER LINE 6.9MH 4A datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 120V 12A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
INSERTION ASSY,ARBOR PRESS datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.002UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf