Panasonic Industrial Automation Sales AKT4H112120
AKT4H112120 picture photo
Mfg. Part Number
AKT4H112120
Brief Description
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT
Datasheet Download
AKT4H112120.pdf
Availability of AKT4H112120
QUANTITY
AKT4H112120 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT4H112120
Internal Part NumberEIS-AKT4H112120
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay, Voltage (External SSR) (2)
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Panel Cutout DimensionsSquare - 45.00mm x 45.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT4H112120
Related LinksAKT4H, AKT4H112120 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT4H112120 Details Description
Related parts for AKT4H112120
DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT363 datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 139 I/O 256BGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED WARM WHITE 3000K 95CRI 24SMD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf