Panasonic Industrial Automation Sales AKT81121101
AKT81121101 picture photo
Mfg. Part Number
AKT81121101
Brief Description
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT
Datasheet Download
AKT81121101.pdf
Availability of AKT81121101
QUANTITY
AKT81121101 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT81121101
Internal Part NumberEIS-AKT81121101
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay (2), Voltage (External SSR)
Control MethodOn/Off, Proportional (PID)
CommunicationsRS-485 (Modbus)
Number Of Characters Per Row4, 4
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.441" (11.20mm), 0.441" (11.20mm)
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Panel Cutout DimensionsRectangular - 92.00mm x 45.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT81121101
Related LinksAKT81, AKT81121101 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT81121101 Details Description
Related parts for AKT81121101
CONN HEADER .100 SNGL STR 28POS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 750PF 150V 1111 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
POZ SCREW M2.5X11 100 PCS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf