Panasonic Industrial Automation Sales AKT9111202
AKT9111202 picture photo
Mfg. Part Number
AKT9111202
Brief Description
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Datasheet Download
AKT9111202.pdf
Availability of AKT9111202
QUANTITY
AKT9111202 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT9111202
Internal Part NumberEIS-AKT9111202
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay (3)
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.710" (18.00mm), 0.520" (13.20mm)
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Panel Cutout DimensionsSquare - 92.00mm x 92.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
FeaturesHeater Fault Detection
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT9111202
Related LinksAKT91, AKT9111202 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT9111202 Details Description
Related parts for AKT9111202
IC DRIVER MOSF/IGBT 14A14SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 1.5KVDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED 5V DUAL BLK datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 16W 12V datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 3.5NS 256FTBG datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN 8WAY DIVIDER datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf