Panasonic Industrial Automation Sales AKT9111204
AKT9111204 picture photo
Mfg. Part Number
AKT9111204
Brief Description
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Datasheet Download
AKT9111204.pdf
Availability of AKT9111204
QUANTITY
AKT9111204 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT9111204
Internal Part NumberEIS-AKT9111204
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay (3)
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.710" (18.00mm), 0.520" (13.20mm)
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Panel Cutout DimensionsSquare - 92.00mm x 92.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
FeaturesHeater Fault Detection
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT9111204
Related LinksAKT91, AKT9111204 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT9111204 Details Description
Related parts for AKT9111204
CAP THIN FILM 33PF 50V 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.3A 26 MOHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 210VWM 349.5VC AXIAL datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 7.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf