Panasonic Industrial Automation Sales AKT9112103
AKT9112103 picture photo
Mfg. Part Number
AKT9112103
Brief Description
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT
Datasheet Download
AKT9112103.pdf
Availability of AKT9112103
QUANTITY
AKT9112103 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT9112103
Internal Part NumberEIS-AKT9112103
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay (2), Voltage (External SSR)
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.710" (18.00mm), 0.520" (13.20mm)
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Panel Cutout DimensionsSquare - 92.00mm x 92.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
FeaturesHeater Fault Detection
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT9112103
Related LinksAKT91, AKT9112103 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT9112103 Details Description
Related parts for AKT9112103
CONN HOUSING 2MM 30POS POLARIZED datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 200W D2PAK datasheet.pdf
IC PWR SW USB 2CH 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TBF 12C 12#12 PIN/SKT RCPT datasheet.pdf
ANT PHANTOM ELITE UHF 3DB NMO BK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf