Advanced Linear Devices Inc. ALD910019SAL
ALD910019SAL picture photo
Mfg. Part Number
ALD910019SAL
Manufacturer
Product Category
Transistors - Special Purpose
Brief Description
MOSFET DUAL SAB 1.90V EE 8SOIC
Datasheet Download
ALD910019SAL.pdf
Availability of ALD910019SAL
QUANTITY
ALD910019SAL Order Process
Ship out your order
Specifications of ALD910019SAL
Internal Part NumberEIS-ALD910019SAL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors - Special Purpose
SeriesSAB™
PackagingTube
Transistor Type2 N-Channel (Dual)
ApplicationsSupercapacitor Auto Balancing
Voltage - Rated10.6V
Current Rating80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALD910019SAL
Related LinksALD910, ALD910019SAL Datasheet, Advanced Linear Devices Inc. Distributor
ALD910019SAL Details Description
Related parts for ALD910019SAL
IC LAMP BALLAST CNTRLR 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 15A AC/DC datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.1A 6TSSOP datasheet.pdf
IC VIDEO SW QUAD RF N/O 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR-LINE 8 WIRE 12" datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 11POS GOLD datasheet.pdf
CONN HOUSING 18 POS datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf