Avago Technologies US, Inc. ALM-31222-TR2G
ALM-31222-TR2G picture photo
Mfg. Part Number
ALM-31222-TR2G
Manufacturer
Product Category
RF Amplifiers
Brief Description
IC AMP 1W PA 2GHZ 22MCOB
Datasheet Download
ALM-31222-TR2G.pdf
Availability of ALM-31222-TR2G
QUANTITY
ALM-31222-TR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of ALM-31222-TR2G
Internal Part NumberEIS-ALM-31222-TR2G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHalogen Free Material 18/Jun/2014
PCN PackagingAlternate ESD Lock Reel Supplier 24/Jul/2014
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Amplifiers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency1.7GHz ~ 2.7GHz
P1dB31.5dBm (1.412W)
Gain14.9dB
Noise Figure2.7dB
RF TypeGSM, PCS, W-CDMA, WiMAX
Voltage - Supply5V
Current - Supply415mA
Test Frequency2GHz
Package / Case22-SMD Module, No Lead
Supplier Device Package22-MCOB (5x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALM-31222-TR2G
Related LinksALM-312, ALM-31222-TR2G Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
ALM-31222-TR2G Details Description
Related parts for ALM-31222-TR2G
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 5V datasheet.pdf
CONN FFC VERT 28POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RECPT 24-20AWG GOLD datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CABLE DUCT 30MMX80MM datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
BUMPER CYLINDRICAL 0.5" DIA CLR datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
MOD TXRX 15XXNM 45CH DWDM SFP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf