Vishay/Dale ALSR012K700JE12
ALSR012K700JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR012K700JE12
Brief Description
RES 2.7K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR012K700JE12.pdf
Availability of ALSR012K700JE12
QUANTITY
ALSR012K700JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR012K700JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR012K700JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.406" L (2.79mm x 10.31mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR012K700JE12
Related LinksALSR012, ALSR012K700JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR012K700JE12 Details Description
Related parts for ALSR012K700JE12
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC SRL PROGR CLK SOURCE 16-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB datasheet.pdf
DSUB 25POS SOCKET datasheet.pdf
4995-13 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 16pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf