Vishay/Dale ALSR01600R0FE12
ALSR01600R0FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR01600R0FE12
Brief Description
RES 600 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR01600R0FE12.pdf
Availability of ALSR01600R0FE12
QUANTITY
ALSR01600R0FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR01600R0FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR01600R0FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)600
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.406" L (2.79mm x 10.31mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR01600R0FE12
Related LinksALSR016, ALSR01600R0FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR01600R0FE12 Details Description
Related parts for ALSR01600R0FE12
SOCKET ADAPTER SOT25 TO 6DIP 0.3 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 100KSPS SOT-23-6 datasheet.pdf
HEADER OPEN CUP 2LVL .300 18POS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.076" (1.93mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TELESCOPING ANTENNA W/BNC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 60NS 48TFBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SX1276 433/868MHZ DEVELOPMENT KI datasheet.pdf
ALUMINUM SPLICE TIN PLATED datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf