Vishay/Dale ALSR0310K00FE12
ALSR0310K00FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR0310K00FE12
Brief Description
RES 10K OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR0310K00FE12.pdf
Availability of ALSR0310K00FE12
QUANTITY
ALSR0310K00FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR0310K00FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR0310K00FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR0310K00FE12
Related LinksALSR031, ALSR0310K00FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR0310K00FE12 Details Description
Related parts for ALSR0310K00FE12
CONN EDGE DUAL .100 DIP 120POS datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
PAD THERMAL SIZE80 FOR AMPSS MOD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 6V datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 28.4K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
WASHER FLAT RETAINING #10 NYLON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf