Vishay/Dale ALSR03150R0FE12
ALSR03150R0FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR03150R0FE12
Brief Description
RES 150 OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR03150R0FE12.pdf
Availability of ALSR03150R0FE12
QUANTITY
ALSR03150R0FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR03150R0FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR03150R0FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR03150R0FE12
Related LinksALSR031, ALSR03150R0FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR03150R0FE12 Details Description
Related parts for ALSR03150R0FE12
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-SON datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 85MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 0.124 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
78K0 FX2 IECUBE 80 QFP T-TYPE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.825" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf