Vishay/Dale ALSR0325R00JE12
ALSR0325R00JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR0325R00JE12
Brief Description
RES 25 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR0325R00JE12.pdf
Availability of ALSR0325R00JE12
QUANTITY
ALSR0325R00JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR0325R00JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR0325R00JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR0325R00JE12
Related LinksALSR032, ALSR0325R00JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR0325R00JE12 Details Description
Related parts for ALSR0325R00JE12
RES SMD 4.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CONN FFC VERT 24POS 1.27MM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf