Vishay/Dale ALSR03350R0JE12
ALSR03350R0JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR03350R0JE12
Brief Description
RES 350 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR03350R0JE12.pdf
Availability of ALSR03350R0JE12
QUANTITY
ALSR03350R0JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR03350R0JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR03350R0JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)350
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR03350R0JE12
Related LinksALSR033, ALSR03350R0JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR03350R0JE12 Details Description
Related parts for ALSR03350R0JE12
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 220MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL US8 datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
ESD WORKSTATION COVER, 18" X 24" datasheet.pdf