Vishay/Dale ALSR03800R0JE12
ALSR03800R0JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR03800R0JE12
Brief Description
RES 800 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR03800R0JE12.pdf
Availability of ALSR03800R0JE12
QUANTITY
ALSR03800R0JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR03800R0JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR03800R0JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)800
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR03800R0JE12
Related LinksALSR038, ALSR03800R0JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR03800R0JE12 Details Description
Related parts for ALSR03800R0JE12
FIXED IND 8.2UH 155MA 550 MOHM datasheet.pdf
IC REMOTE THERMAL CTRLR 16-QSOP datasheet.pdf
FILTER LINE PWR MED 2A PCB MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT WHIP MC 5/8 450-470MHZ datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
DIE SET FOR /5 FRAME datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf