Vishay/Dale ALSR0382R00FE12
ALSR0382R00FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR0382R00FE12
Brief Description
RES 82 OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR0382R00FE12.pdf
Availability of ALSR0382R00FE12
QUANTITY
ALSR0382R00FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR0382R00FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR0382R00FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)82
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR0382R00FE12
Related LinksALSR038, ALSR0382R00FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR0382R00FE12 Details Description
Related parts for ALSR0382R00FE12
CONN HEADER VERT .100 12POS 30AU datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 5V 16MHZ OTP 44-PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A SC70 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS 28AWG .050 GOLD datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
F3SJ-A2495P30 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf