Vishay/Dale ALSR0382R00JE12
ALSR0382R00JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR0382R00JE12
Brief Description
RES 82 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR0382R00JE12.pdf
Availability of ALSR0382R00JE12
QUANTITY
ALSR0382R00JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR0382R00JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR0382R00JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR0382R00JE12
Related LinksALSR038, ALSR0382R00JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR0382R00JE12 Details Description
Related parts for ALSR0382R00JE12
CONN RING 6 AWG #10 SOLIS datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMA datasheet.pdf
KE POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
26AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
CONN PLUG 33POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf