Vishay/Dale ALSR0512K00JE12
ALSR0512K00JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR0512K00JE12
Brief Description
RES 12K OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR0512K00JE12.pdf
Availability of ALSR0512K00JE12
QUANTITY
ALSR0512K00JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR0512K00JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR0512K00JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR0512K00JE12
Related LinksALSR051, ALSR0512K00JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR0512K00JE12 Details Description
Related parts for ALSR0512K00JE12
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 39PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT DUAL 65MSPS 64VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 16X4X12" 6A CRS datasheet.pdf
30MM X 12.7MM 1=25/PK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 28POS TH/RA REVERSE datasheet.pdf