Vishay/Dale ALSR05200R0JE12
ALSR05200R0JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR05200R0JE12
Brief Description
RES 200 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR05200R0JE12.pdf
Availability of ALSR05200R0JE12
QUANTITY
ALSR05200R0JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR05200R0JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR05200R0JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR05200R0JE12
Related LinksALSR052, ALSR05200R0JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR05200R0JE12 Details Description
Related parts for ALSR05200R0JE12
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2CH 16-SOIC datasheet.pdf
KIT FOR STINGRAY - PING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CLO,STR,SQLN,SNB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 71A U8FL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf