Vishay/Dale ALSR0522K50JE12
ALSR0522K50JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR0522K50JE12
Brief Description
RES 22.5K OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR0522K50JE12.pdf
Availability of ALSR0522K50JE12
QUANTITY
ALSR0522K50JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR0522K50JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR0522K50JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR0522K50JE12
Related LinksALSR052, ALSR0522K50JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR0522K50JE12 Details Description
Related parts for ALSR0522K50JE12
RES ARRAY 8 RES 15K OHM 1606 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 20.6W STER 32TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS PIN datasheet.pdf
FUSE CERM 30A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 66 INCH datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23 datasheet.pdf