Vishay/Dale ALSR05270R0JE12
ALSR05270R0JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR05270R0JE12
Brief Description
RES 270 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR05270R0JE12.pdf
Availability of ALSR05270R0JE12
QUANTITY
ALSR05270R0JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR05270R0JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR05270R0JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR05270R0JE12
Related LinksALSR052, ALSR05270R0JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR05270R0JE12 Details Description
Related parts for ALSR05270R0JE12
CONN HEADER 22POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 15POS DUAL TIN datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 4 ROW 300 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
TERMINAL STANDARD GAUGE #8 datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf