Vishay/Dale ALSR05330R0FE12
ALSR05330R0FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR05330R0FE12
Brief Description
RES 330 OHM 5W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR05330R0FE12.pdf
Availability of ALSR05330R0FE12
QUANTITY
ALSR05330R0FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR05330R0FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR05330R0FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR05330R0FE12
Related LinksALSR053, ALSR05330R0FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR05330R0FE12 Details Description
Related parts for ALSR05330R0FE12
IC SSR 36V SMART 10-POWERSOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
USB CORE DRIVE 2GB datasheet.pdf
HEADER 30POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 66.66MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC R6 datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.29K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 200V 50A KBPC-T/W datasheet.pdf