Vishay/Dale ALSR0539R00JE12
ALSR0539R00JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR0539R00JE12
Brief Description
RES 39 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR0539R00JE12.pdf
Availability of ALSR0539R00JE12
QUANTITY
ALSR0539R00JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR0539R00JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR0539R00JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR0539R00JE12
Related LinksALSR053, ALSR0539R00JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR0539R00JE12 Details Description
Related parts for ALSR0539R00JE12
LID CLEAR POLY USE W/1591A SERIE datasheet.pdf
FREE HANGING LF RECEPT PWRBLADE datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT SOT-23-6 datasheet.pdf
MCP6.3/4.8K datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 130PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
M804 6C 4#23 2#12 PIN PLUG OM datasheet.pdf
15UF 16V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf