Vishay/Dale ALSR05450R0JE12
ALSR05450R0JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR05450R0JE12
Brief Description
RES 450 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR05450R0JE12.pdf
Availability of ALSR05450R0JE12
QUANTITY
ALSR05450R0JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR05450R0JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR05450R0JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)450
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR05450R0JE12
Related LinksALSR054, ALSR05450R0JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR05450R0JE12 Details Description
Related parts for ALSR05450R0JE12
RES SMD 45.3 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 0.8A E-LINE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 45W datasheet.pdf
RES MO 1/2W 620OHM 5% AXL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 440MA 816 MOHM datasheet.pdf
CONN FIBER ST PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 65V NI780S-4 datasheet.pdf
VARISTOR 162V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
SLIDE UNIT datasheet.pdf
TRANSISTOR RF PWR LDMOS 4HSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf