Vishay/Dale ALSR054K700JE12
ALSR054K700JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR054K700JE12
Brief Description
RES 4.7K OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR054K700JE12.pdf
Availability of ALSR054K700JE12
QUANTITY
ALSR054K700JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR054K700JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR054K700JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR054K700JE12
Related LinksALSR054, ALSR054K700JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR054K700JE12 Details Description
Related parts for ALSR054K700JE12
IC COUNTER 8BIT SYNC U/D 24DIP datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" .50MM 10POS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 0.3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 364BGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 1% 63VDC AXIAL datasheet.pdf