Vishay/Dale ALSR054R000FE12
ALSR054R000FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR054R000FE12
Brief Description
RES 4 OHM 5W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR054R000FE12.pdf
Availability of ALSR054R000FE12
QUANTITY
ALSR054R000FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR054R000FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR054R000FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR054R000FE12
Related LinksALSR054, ALSR054R000FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR054R000FE12 Details Description
Related parts for ALSR054R000FE12
REG 1.5V 6A 12VIN ADJ HZ 12SIP datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 NYLON 5/8" datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-35V 500MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 604 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 20 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf