Vishay/Dale ALSR05680R0FE12
ALSR05680R0FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR05680R0FE12
Brief Description
RES 680 OHM 5W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR05680R0FE12.pdf
Availability of ALSR05680R0FE12
QUANTITY
ALSR05680R0FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR05680R0FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR05680R0FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR05680R0FE12
Related LinksALSR056, ALSR05680R0FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR05680R0FE12 Details Description
Related parts for ALSR05680R0FE12
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC LP STRB DIFF COMPARATR 8SO datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 15NS 68PLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP POWER ON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
BRAID LEAD-FREE GREEN .075"X100' datasheet.pdf
INDUCOM - CRIMP TOOL INSERT 13.5 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 PIN RECP datasheet.pdf
Wideband 4 GHz, 36 dB Isolation at 1 GHz, CMOS 1.65 V to 2.75 V, Dual SPDT IC datasheet.pdf