Vishay/Dale ALSR10225R0FE12
ALSR10225R0FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR10225R0FE12
Brief Description
RES 225 OHM 7W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR10225R0FE12.pdf
Availability of ALSR10225R0FE12
QUANTITY
ALSR10225R0FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR10225R0FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR10225R0FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)225
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 1.730" L (7.92mm x 43.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR10225R0FE12
Related LinksALSR102, ALSR10225R0FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR10225R0FE12 Details Description
Related parts for ALSR10225R0FE12
IC DUAL DECADE RIP CNTR 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.32 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IGBT 3000V 26A 125W ISOPLUSI4 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 120MA 17.5 OHM datasheet.pdf
DISPLAY 627NM RED ALPHANUM 0.8" datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODEM RF 1W RS232/485 W/ACCY datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 35' NM NM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 9C S 30" RBW JACKS NI datasheet.pdf