Vishay/Dale ALSR105R000FE12
ALSR105R000FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR105R000FE12
Brief Description
RES 5 OHM 7W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR105R000FE12.pdf
Availability of ALSR105R000FE12
QUANTITY
ALSR105R000FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR105R000FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR105R000FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 1.730" L (7.92mm x 43.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR105R000FE12
Related LinksALSR105, ALSR105R000FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR105R000FE12 Details Description
Related parts for ALSR105R000FE12
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 19A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TABLE TOP BUTANE MICROTORCH datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN RING NON-INSUL 4AWG #5/16 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
CUTTER CIRCULAR CROSSING 24.02" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
IC DISPLAYPORT TO VGA 40HVQFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf