Vishay/Dale ALSR10820R0FE12
ALSR10820R0FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR10820R0FE12
Brief Description
RES 820 OHM 7W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR10820R0FE12.pdf
Availability of ALSR10820R0FE12
QUANTITY
ALSR10820R0FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR10820R0FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR10820R0FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 1.730" L (7.92mm x 43.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR10820R0FE12
Related LinksALSR108, ALSR10820R0FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR10820R0FE12 Details Description
Related parts for ALSR10820R0FE12
FERRITE BROADBAND CLAMPON 9.00MM datasheet.pdf
FERRITE BEAD 60 OHMS AXIAL LEAD datasheet.pdf
ADHESIVE MARKER CARD 21-30 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 36.02VC AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1A 160 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 5A SYNC 8SOPWRPAD datasheet.pdf